Кредит під заставу авто: банк чи ломбард?

Вам не вистачає грошей на житло, відпочинок, ремонт?! Терміново потрібно віддати давній борг або встигнути придбати товар за акційною ціною, а як на зло сьогодні не виявилося грошей? Ставте на авто! Швидко отримати гроші готівкою в разі гострої необхідності можна, узявши вигідний кредит під заставу авто. Сьогоднішня ситуація на ринку фінансових послуг дозволяє споживачеві вільно вибирати вигідний сервіс з точки зору умов і витрат – банк або ломбард. Споживачі намагаються з'ясувати, де узяти вигідний кредит, щоб зробити правильний вибір. Отже, декілька думок по темі.

Позика під заставу транспортного засобу – найпопулярніший на сьогодні споживчий кредит готівкою, точніше його вигляд. В разі браку невеликої суми грошей це швидко, зручно і найменш шкідливо для здоров'я (у контексті витрати нерв). Проте ці три позитивні якості безпосередньо можуть сьогодні залежати від кредитора. Кого бачити в особі останнього і вирішує сучасний позичальник. Раніше, питання позики легко вирішувалося за допомогою банківських програм нецільових кредитів. Сьогодні число банків, що видають кредит під заставу авто, істотно скоротилося – кажучи про лідерів по активах (а їх порядка 50), лише 4-ро пропонують позики під заставу ТС. При цьому позичальникові необхідно довести високий рівень офіційної заробітної плати, показати поручителів. Терміни розгляду банком заявки розтягуються до 7 днів, а термін кредиту в середньому складає не менше року (узяти гроші на три місяці не удасться). Оформлення застави в банці завжди «обростає» зайвими витратами через відсутність необхідних суміжних організацій на місці – автостоянка, страховий агент, оцінювач, що визначає ринкову вартість ТС.

Майже протилежна ситуація спостерігається в більшості автоломбардів. Тут озвучують рішення протягом півгодини після оцінки авто (відмітьте, експерт присутній безпосередньо на місці), а видають гроші по закінченню оформлення договору і страховки – процедура займає не більш 3-го годинника особистого часу позичальника. У автоломбарді не просять ні прописки, ні довідок про доходи. Необхідний паспорт, документи на авто і само авто. Доречно зауважити, в автоломбарді приймають під заставу не лише легкові ТС, але і спеціалізовану монтажно-будівельну техніку, а також водні види транспорту, що досить розширює круг споживчої аудиторії.

Процентні ставки в автоломбардах не нижче банківських – 0,15-2% в день, проте оплачувати їх можна за абсолютно гнучкою схемою – наприклад, в будь-який день місяця, а погасити тіло кредиту дозволяють в кінці періоду кредитування або достроково без комісій.