Як відпочити зараз, а заплатити потім?

З початком літа в повітрі починає парити загальна спрага до відпочинку. Море, пальми і гамаки, що красуються на біг-бордах туроператорів і авіаперевізників, підсилюють її в рази, коли проїжджаєш мимо них по дорозі на роботу. Хочеться максимально наблизити їх присутність, виявитися там, іншими словами. Сьогодні це зробити можна, навіть якщо у вільному розпорядженні – не дуже багато грошей. Кредит на відпустку бачиться реальним інструментом для цього.

І напередодні цього літа фінансова нестабільність нікуди не поділася для більшості – це не дозволило багатьом накопити досить грошей на відпустку за кордоном. Такі обставини справи сприяють поширенню бажання провести відпустку в кредит. Бракуючі кошти сьогодні можна легко взяти в банці. При цьому зовсім необов'язково брати спеціальну кредитну програму – безпосередній цільовий кредит на відпочинок – як показує практика, такий давно відійшов на другий і навіть третій план через нецікаві умови. Рішеннями стають:  беззалоговий кредит готівкою, картковий кредит, позика готівкою під заставу (нерухомості або депозиту в цьому ж банку). У практику деяких банків також входить пропозиція сплатити путівку – безпосередньо працюючи з туроператорами, вони кредитують конкретні тури.

Найпопулярнішим рішенням для організації відпустки «під відсотки» вважається сьогодні cash-кредітування. Огляд пропозицій кредиторів дає неясну картину на тему процентний став. У описі інтернету-сайтів банків не називають конкретну суму, передбачувану до оплати щомісячно. Проте при розрахунку за допомогою кредитного калькулятора визначилася середня процентна ставка: 3,5 – 6%. Реальна річна ставка варіюється в межах 50-60%.

Перш ніж брати відпустку в кредит, потрібно гарненько розрахувати, чи вийти обслуговувати борг в найближчі декілька місяців. Ретельно вивчайте договір на предмет умов погашення і додаткових комісій при достроковому погашенні.